BIRM — засипка для зневоднення
Засипка Birm може бути використана як наповнювач систем знезараження води безрегенераційного типу з автоматичним керуванням за обсягом/часом або з механічним/ручним управителем клапаном.
Birm — фільтрувальна засипка, яка використовується для видалення з води заліза та/або марганцю
Одна з найпоширеніших послуг у галузі водопідготовки — це очищення води від заліза та марганцю, й один із засобів для проведення цих заходів — каталітичне завантаження Birm.
Як сировина для завантаження Birm використовується модифікований оксидами марганцю, заліза та кремнію алюмосилікат. Для підтримки каталітичної здатності завантаження Birm не потрібно додаткових хімічних речовин, проте для її ефективної роботи є потреба в насиченості розчиненим киснем.
У ґрунтових водах розчинене залізо зазвичай буває у формі розчинного через надлишку двоокису вуглецю бікарбонату двовалентного заліза. Внаслідок окиснення двовалентного заліза до тривалентного за допомогою фільтра Birm як каталізатора, утворюється гідроксид заліза, що легко видаляється.
Birm — зернистий чорний матеріал із розміром гранул від 0.42 до 2 мм і коефіцієнтом неоднорідності 1,72 для стандартного завантаження і 2.14 для дрібної модифікації. Стандартний фільтр Birm застосовується в промислових, муніципальних і побутових системах водопідготовки, а дрібний використовується зазвичай у домашніх умовах, де водоочищення часом утруднене. Він використовується як у напірних, так і в безнапірних системах водопідготовки. Насипна щільність Birm не перевищує 0.8 г/см3, а справжня становить 2 г/см3.
У процесі очищення води розчинений у воді кисень окиснює сполуки марганцю та заліза, і Birm слугує каталізатором цієї реакції. У результаті у шарі завантаження Birm залишається осад у формі з'єднань марганцю та заліза, які утворилися в процесі окиснення.
Щоб видалити ці нерозчинні з'єднання, відбувається зворотне промивання завантаження Brim. Характерно, що в процесі очищення води від заліза Birm не витрачається, тобто це завантаження є економним, як порівняти з багатьма іншими фільтрувальними матеріалами.
До переваг фільтра Birm, крім того, що регенерація не потрібна, а в застосуванні додаткових реагентів для очищення води не виникає потреби, можна віднести й тривалий термін експлуатації.
Крім того, у процесі зворотного промивання фільтр Birm демонструє високу якість видалення нерозчинних сполук, від якихвололася очищувана рідина. Завантаження Birm приваблива ще й тим, що працює за широкого діапазону температур.
Однак для застосування завантаження Birm важливе дотримання низки специфічних умов. Насамперед вода не має бути насичена сірководню, поліфосфатами та оліями, а концентрація органічних сполук не має перевищувати 5 мг/л. Для застосування фільтра Birm важливе співвідношення концентрації заліза та кисню: частка розчиненого кисню має перевищувати концентрацію заліза як мінімум на 15%.
Якщо концентрація кисню недостатня, то перед очищенням води через завантаження Birm треба зробити аерацію, тобто насичення киснем. Рекомендований рівень pH становить 6.8 і вище. Інакше перед очищенням розчину через фільтр Birm треба зробити корекцію pH. Однак високий рівень pH може призвести до утворення колоїдного заліза, фільтрація якого є складною.
Для ефективного очищення води від марганцю за допомогою фільтра Birm pH має становити від 8 до 9, а якщо в розчині є заліза, то принаймні 8.5. Також завантаження Birm чутливе до хлорування, що треба врахувати, перш ніж братися до водоочищення. Концентрація вільного хлору не має перевищувати 0,5 мг/л, інакше каталітична здатність гранул може виснажитися.
Для продуктивного водоочищення через фільтр Birm лугість має удвічі перевищувати концентрацію хлоридів і сульфатів. Рекомендована температура — від 5 до 40 °C.
Висота шару завантаження фільтра Birm становить від 0.75 до 0.9 м, але в процесі зворотного промивання шар розширюється на 35-50%. Швидкість потоку коливається між 10 і 15 м/год. У процесі зворотного промивання промивка через фільтр Birm відбувається зі швидкістю від 24 до 29 м/год.
До інших вимог очищення через фільтр Birm можна віднести окиснюваність перманганатна ≤ 4-5 мгО/л, лужність (HCO3-) більше 2,5 ммоль/л. Максимальний вміст загальної заліза в очищуваній через Birm фільтр воді не має перевищувати 7 мг/л, зокрема Fe2+ не менш ніж 70% загальної кількості заліза, а загального марганцю має міститися до 0,5 мг/л. У процесі очищення через Birm-фільтр вміст заліза у воді за масою має бути на 30% більший вміст марганцю.
Переваги фільтрувального завантаження BIRM
— Ефективне видалення заліза.
— Немає витрат на хімічні реагенти.
— Регенерація тільки зворотним промиванням.
— Твердий матеріал із тривалим терміном експлуатації в широкому температурному діапазоні.
Фізичні властивості та умови застосування засипки BIRM
— Колір: чорний.
— Щільність: 0,7 – 0,8 г/см3.
— Питома вага: 2,0 г/см3.
— Коефіцієнт однорідності: 1,96.
— Розмір: 2,0 – 0,42 мм
— pH води: 6,8 – 9,0.
— Лужність: удвічі більше від суми концентрації сульфатів і хлоридів.
— Немає нафтопродуктів і сірководню.
— Перманганатна Окиснюваність: не вище 4-5 мг/л.
— Концентрація розчиненого кисню у воді — не менш ніж 15% від вмісту заліза у воді.
— Концентрація вільного хлору: менш ніж 0,5 мг/л (хлорування води неабияк знижує активність BIRM: високі концентрації сполук хлору у воді можуть виснажити каталітичне покриття гранул.
— Висота шару: 75 — 90 см (30 — 36 дюймів).
— Швидкість: в режимі сервісу: 8,6 — 12 м/год (3,5 — 5 галон/хв/фут2), за певних умов може бути вищим у режимі зворотного промивання: 24 — 29 м/год (10 — 12 галон/хв/фут2).
— Розширення шару: 35 — 50%.
Зворотне промивання фільтра-незалізувача/система зневоднення води із засипкою Birm має відбуватися після падіння тиску на 0,15-0,3 атм., інакше завантаження може зпресуватися і в ньому з'являться канали. Засипка може застосовуватися в картриджних фільтрах. Термін експлуатації майже 2-3 роки (залежить від хімічних параметрів води, що очищається).
Паковання: мішок 28,3 літра.
Основні | |
---|---|
Виробник | Clack |
- Ціна: 164 ₴/л